Humán versenyek decemberben - eredmények és eredményhirdetés - 2015.01.13

 

Hagyományainkhoz híven ebben a tanévben is decemberben rendeztük meg a humán tárgyak körébe tartozó tantárgyi versenyeket. Az Implom József Középiskolai Helyesírási verseny iskolai fordulójának győztesei képviselik iskolánkat a megyei fordulóban mind a gimnáziumi, mind a szakközépiskolai kategóriában. Ezen az éven Varga Katinka 11. a és Varga Balázs 9. a osztályos gimnáziumi diákjaink vívták ki maguknak ezt a lehetőséget (Pongó Barbara és Gecse Istvánné tanítványai). A szakközépiskolások versenyében az éven is Bodrogi Vivien 11. b osztályos tanuló lett a győztes (Kecskés Mária tanárnő tanítványa), a második pedig egy új tehetség Lingvai Réka 9. b osztályos tanuló (Egeressiné Gáliczki Szilvia tanárnő tanítványa). Bízunk abban, hogy megyei szereplésük is sikeres lesz.
Megrendeztük irodalomból és történelemből is tantárgyi versenyeket, melyen az éven is nagyon nagy érdeklődéssel és szép eredményekkel vettek részt a tanulók. Évfolyamonként más-más tananyagból bizonyíthatták diákjaink tudásukat és a tantárgyak iránti szeretetüket, érdeklődésüket. (Az eredményeket az alábbiakban részletezzük.)
Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2015. január 13-án került sor, melynek fotóit szintén mellékeljük. Köszönjük a munkaközösség valamennyi tagjának a motiválásban, a szervezésben, a javításban végzett pontos munkáját!

Gecse Istvánné

versenyszervező


Implom József Középiskolai Helyesírási verseny iskolai eredményei

Összes résztvevő: 46 tanuló

Gimnáziumi kategória:

1. helyezés: VARGA KATINKA 11. A
2. helyezés: VARGA BALÁZS 9. A

Ők képviselik iskolánkat a megyei döntőn.

3. helyezés: PALA EDINA 9. A és HEGYESSY RÉKA 9. A

Résztvevők még: Szűcs Zsófia 10. a, Pálóczi Lúcia 9. a, Juhász Máté 9. a

Szakközépiskolai kategória:

1. helyezés: BODROGI VIVIEN 11. B
2. helyezés: LINGVAI RÉKA 9. B
Ők képviselik iskolánkat a megyei döntőn.

3. helyezés: NAGYPÁL RÉKA 11. B
4. helyezés: SZEGEDI ORSOLYA 11. B
5. helyezés: ILLÉS CSENGE 11. B
6. helyezés: OREHOVSZKY FANNI 12. A
7. helyezés: GOMBOS DOMINIKA 10. B és KISS ALEXANDRA 9. B

Résztvevők még: 12. a: Rézműves Zsófia, Sándor Izabella, Váradi Zsófia, 12. c: Budai Bettina, Molnár Dávid, Tóth Kitti, 11. a: Kohánka Ádám, 11. b: Horváth Liliána, Halász Krisztián, Demeter Anett, Jurkó Evelin, Drengubák Gréta, Bodnár Orsolya, 10. b: Pásztor Lili Sára, Gombos Patrícia, Palánkai Enikő, 9. b: Nagypál Kitti, Barnóth Petra, Szabó Franciska, Tánczos István, Budai Bence, Zagyi Rita, Nagy Patrik, Siska Jennifer, Karádi Nikolett, Juhász Ádám, 9. c: Szabó Nikoletta Noémi, Isaszegi Annamária, Szénfi Kevin, 9. d: Gombos Henriet-ta, Budai Amarilla


Irodalom tantárgyi verseny eredményei

Összesen 51 tanuló vett részt.

9. évfolyam:

1. helyezett: PALA EDINA 9. A 24 pont
2. helyezett: MENYHÁRT IZABELLA 9. A  és SZABÓ FRANCISKA 9. B 18-18 pont
3. helyezett: BUDAI BENCE 9. B 17 pont

Résztvevők még: Táncos István, Lingvai Réka, Nagy Patrik Sándor 9. b és Szénfi Kevin 9. c

10. évfolyam:

1. helyezett: SZŰCS ZSÓFIA 10. A 30 pont
2. helyezett: PÁSZTOR LILI 10. B 27 pont
3. helyezett: ELEK ZSÓFIA 10. A 15 pont

11. évfolyam – gimnáziumi kategória:

1. helyezett: VARGA KATINKA 11. A 29 pont
2. helyezett: OROSZY ÁKOS és  SZABÓ FANNI 11. A 25-25 pont
3. helyezett: SZABÓ ALEXANDRA 11. A 22 pont

11. évfolyam – szakközépiskolai kategória:

1. helyezett: KOHÁNKA ÁDÁM 11. A 30 pont
2. helyezett: DRENGUBÁK NOÉMI és PELESKEI PÁLMA 11. B 19-19 pont
3. helyezett: NAGYPÁL RÉKA 11. B 18 pont

Résztvevők még: Molnár Sámuel, Juhász Tamás, Soltész Ákos, Leskó Anett, Angyal Anett, Jurkó Evelin

12. évfolyam:

1. helyezett: MACZKÓ JULIANNA 12. A 27 pont
2. helyezett: SÁNDOR IZABELLA 12. A 26 pont
3. helyezett: BUDAI BETTINA FANNI 12. C 25,5 pont

Résztvevők még:
12. a: Kis-Tóth Melinda, Fedor Ákos, Orosz Ramóna, Pápai Tímea Anett
12. b: Virok Tímea, Barati Evelin Eszter
12. c: Vitányi Patrik, Sütő Olivér, Jaskó Máté, Bukó László, Dakos Attila, Hermann Edina, Czipf Alex, Horváth Milán, Tóth Kitti, Hegedűs Attila, Butella Bence, Molnár Dávid, Jakab Anett, Csáki Ádám, Széfi Richárd, Nemes Arnold, Mosony Ákos


TÖRTÉNELEM tantárgyi verseny eredményei

9. évfolyam – gimnáziumi kategória:

1. helyezett: SZALÁNCZI DÓRA 9. A
2. helyezett: PALA EDINA 9. A
3. helyezett: VARGA BALÁZS 9. A

szakközépiskolai kategória:

1. helyezett: NAGY PATRIKA 9. B
2. helyezett: LINGVAI RÉKA 9. B
3. helyezett: BUDAI BENCE 9. B

10. évfolyam:

1. helyezett: KAJATI KITTI 10. B
2. helyezett: PROKOP NORBERT 10. C
3. helyezett: FEJTI MARTIN 10. C

11. évfolyam gimnáziumi kategória:

1. helyezett: KOSÁRKA LILLA 11. A
2. helyezett: SZABÓ ALEXANDRA 11. A
3. helyezett: DUDÁS PATRIK 11. A

szakközépiskolai kategória:

1. helyezett: BAZSA ÁKOS 11. C
2. helyezett: VERES PÉTER 11. B
3. helyezett: KOCSIS TAMÁS 11. C

12. évfolyam:

1. helyezett: VÁRADI NOÉMI 12. A
2. helyezett: HUSZIN ÁDÁM 12. A
3. helyezett: JASKÓ MÁTÉ 12. C


Az eredményhirdetésen készült fotók